Οι πρώτοι υποψήφιοι της Ανυπότακτης Δημοκρατικής Μακεδονίας

Οι πρώτοι υποψήφιοι της Ανυπότακτης Δημοκρατικής Μακεδονίας

1. Αμπατζόγλου Αθανάσιος, έμπορος.
2. Ασβεστόπουλος Χαράλαμπος, μηχανικός αυτοκινήτων.
3. Αφεντουλίδης Τριαντάφυλλος, Πρόεδρος Διοικητικών Υπαλλήλων Ο.Λ.Θ., μέλος Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας ΟΜΥΛΕ
4. Βαρελάς Παύλος, ιστορικό στέλεχος της Αριστεράς, Αντιπρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων «Η ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»
5. Βασιλειάδης Μωυσής, συνταξιούχος ΟΑΕΕ, πρώην δημοτικός σύμβουλος και πρόεδρος δημοτικού συμβουλίου Δήμου Κορδελιού.
6. Βοσκόπουλος Γιώργος, γιατρός, πρώην δημοτικός σύμβουλος και Αντιδήμαρχος επί σειρά ετών του Δήμου Ευόσμου.
7. Γούναρης Μιχάλης, ηθοποιός του ΚΘΒΕ.
8. Δαμγκάλη Ευτέρπη
9. Δάρατζης Δημήτρης, τεχνολόγος γεωπόνος.
10. Έξαρχος Νίκος, πολιτικός μηχανικός.
11. Ζέρβας Αναστάσιος, γεωπόνος, πρώην πρόεδρος σωματείου Γεωπόνων Ιδιωτικού Τομέα.
12. Θεοδωρόπουλος Γιώργος, πολιτικός μηχανικός, Περιφερειακός Σύμβουλος ΠΚΜ.
13. Ιζδράνης Βασίλης, πτυχιούχος ψυχολογίας.
14. Ισίδου Ιωάννα, δημοτική υπάλληλος
15. Καραβασίλης Νίκος, αγρότης, Πρόεδρος Γεωργικού Συνεταιρισμού Βασιλικών.
16. Κοκκίνου Δομνίκη, συνταξιούχος εφοριακός, μεταφράστρια.
17. Κουλιούφας Άδωνις, δικηγόρος
18. Κυριακίδου Κατερίνα
19. Μαλαμίδης Μάλαμας, εκπαιδευτικός Μέσης Εκπαίδευσης.
20. Μαλιάρα Δέσποινα, πτυχιούχος Ειδικής Αγωγής
21. Μαρινάκη – Βασιλειάδη Κατερίνα, συνταξιούχος ιδιωτικού τομέα
22. Μαυρίδης Θεόδωρος, ασφαλιστής, μέλος Δικτύου ενάντια στον ΣΜΑ Ευκαρπίας.
23. Μήτσιαλας Αντώνης, ηλεκτρονικός, πρ. τραπεζοϋπάλληλος
24. Νταβράνη Κάτια, Δημοσιογράφος
25. Ουζουνίδου Σοφία, υπάλληλος Δήμου Θεσσαλονίκης.
26. Παζαρέντζου Μαριάνθη, πτυχιούχος Οικονομικών Σπουδών Νομικής Α.Π.Θ.
27. Παπαδόπουλος Σάββας, οικοδόμος, μέλος της κοινότητας των παλιννοστούντων Ελλήνων από τις χώρες της πρώην ΕΣΣΔ.
28. Παπαναούμ Γιάννης, συνταξιούχος Τραπεζοϋπάλληλος
29. Παρίση Ερμιόνη, άνεργη
30. Πασχαλίδης Σάββας, αγρότης.
31. Προδρόμου Μαρία, καθηγήτρια Γερμανικής Γλώσσας.
32. Ρασπάκου Αναστασία, πρώην αναπληρώτρια Γενική Γραμματέας Συνδικάτου Ιματισμού Κλωστοϋφαντουργίας και πρώην μέλος Δ.Σ. επιχειρησιακού σωματείου ΜΙΝΕΡΒΑ, μέλος του Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσσαλονίκης ενάντια στους πλειστηριασμούς
33. Σαβράμης Γεράσιμος, Πρόεδρος Σωματείου Εκπαιδευτών Οδήγησης ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ , και Α΄ Αντιπρόεδρος Π.Ο.Ε.Ο.
34. Σαμουράκης Γιώργος, επαγγελματοβιοτέχνης.
35. Σιαρβαρλή Ευαγγελία, Εκπαιδευτικός-Μουσικός, κάτοχος Διπλώματος Σύνθεσης και Διπλώματος Βυζαντινής Μουσικής.
36. Σκουλάς Γρηγόρης, πρώην Αντιπρόεδρος σωματείου ΝΕΣΤΛΕ, μέλος του Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσσαλονίκης ενάντια στους πλειστηριασμούς.
37. Σουλτανίδου Χριστίνα, Συντονίστρια Λαϊκής Ενότητας Α΄ Θεσ/κης, πρ. τραπεζοϋπάλληλος, μέλος του Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσσαλονίκης ενάντια στους πλειστηριασμούς.
38. Σπανός Γιώργος, Νομικός, καθηγητής Μέσης Εκπαίδευσης.
39. Τσαρπανάς Χαράλαμπος, συνταξιούχος ΟΤΑ Δήμου Θεσσαλονίκης, μέλος του Ορειβατικού Συλλόγου Σ.Ε.Ο.
40. Τσιλιγκίρης Νίκος, πολιτικός επιστήμονας.
41. Τυχάλα Παναγιώτα, Διεθνολόγος-Οικονομολόγος, ελεύθερη επαγγελματίας.
42. Χατζηνικολάου Δέσποινα